#1 Fashion Vehicle - 90's


Kochani, dzisiejszym postem otwieram nową serię, w której będę przygotowywać stylizację inspirowaną minionymi dekadami i przy okazji postaram się pokazać, w jaki sposób zmieniała się moda na przestrzeni lat (co uważam za bardzo interesujące). Nie jestem żadnym znawcą mody, po prostu lubię dużo czytać.

 Serię otwierają szalone lata 90., czyli moje całe dzieciństwo (czytaj guma Donald, Gameboy, Tamagotchi, wymienianie się karteczkami, Nintendo, Spice Girls i bransoletki z muliny na rękę). W mojej szafie w większości urzędowały ubrania po starszym rodzeństwie, co też właściwie miało swój urok.


A co dominowało świat mody?

Wszystkie największe hity określilibyśmy dziś po prostu mianem 'kiczu'. Bo przecież prześmierdnięte kiczem są jaskrawe printy, lateksowe kombinezony, koszulki z odkrytym brzuchem, buty na wysokiej platformie. Do tego wszystkiego trzeba wspomnieć o flanelowych koszulach w kratę wraz z ciężkimi butami - czyli 'Grunge' w stanie czystym, a także szkolny, amerykański styl Preppy. Ciekawym zjawiskiem był też rozwijający się Britpop czy Hip-hop, a także niegasnąca fascynacja Punkiem, ale o stylach opowiem już więcej w innej serii postów.


Fotograf: Tomek Buczek
Outfit: spodnie i bluzka 'SH', trampki 'Converse', plecak 'Clarie's'


3 komentarze :

 1. GIT :D
  Fajna klimatyczna piwnica poza tym :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję ;) Się pojawiła już na bloku, ale sto lat temu ;)

   Usuń
 2. dodaj jakiegoś posta!

  OdpowiedzUsuń

Text widget

Obserwatorzy